0
0,00
0

Vitajte v eshope ECO – BÝVANIE

Keďže ste zavítali do nášho eshopu s témou eko bývania, je zrejmé, že Vám osud našej planéty nie je ľahostajný. Tak ako nám.

Máme radi prírodu a históriu. Existujú tu dlhšie ako my a z tohto dôvodu nás vedia o veľa veciach poučiť. História nám hovorí, ako sa vyvíjal svet, aký vplyv naň má človek, aké dopady na prostredie to prináša, hovorí o dôsledkoch. Príroda nás vychovala a vychováva, delí sa s nami o svoje bohatstvá… Príroda sme aj my. Bez prírody by nebol náš život možný. A práve preto sa teraz musíme naučiť žiť svoj moderný život s dôrazom na jej ochranu. Ide o to, žiť a bývať tak, aby sme prírodu priveľmi nezaťažovali. Nezdá sa to možno až také dôležité. Keď sa pozrieme do histórie, zistíme ale, že aktuálny štýl života tu doteraz nebol. Vedecko-technický pokrok a masová výroba (a tým možná nadspotreba) je tu možno len dve storočia a čo všetko sa už stihlo za takú, z pohľadu Zeme krátku chvíľu pokaziť? Všimli ste si?
Globálne otepľovanie, znečistené ovzdušie, ostrovy plastov v oceánoch, nebezpečné skládky..

Donedávna využívali ľudia najmä prírodné zdroje a materiály, a tie boli viac-menej biologicky rozložiteľné. Teda prírodu síce využívali, ale zásadne nepoškodzovali. Ako to vieme? Jednoducho… Inak by archeológovia nachádzali množstvo vecí z historickej doby, ale nie je tomu tak. Našťastie…

Žiaľ, naša moderná doba s nástupom vedy a pokroku neprináša len výhody, ale aj nevýhody. A jednou z nevýhod sú napríklad síce veľmi praktické, lacné a využiteľné veci ako výrobky z plastu, čistiace prostriedky, pesticídy a podobne, ale ich dopad na životné prostredie a prírodu, či pitnú vodu je devastačný.

Tu prichádzame k bodu, prečo sme sa rozhodli ponúkať výrobky v čo najväčšej miere prírodné. Je to z dôvodu ich nízkej záťaže pre životné prostredie. Tieto výrobky majú ľudí potešiť a byť zároveň funkčné, príjemné na dotyk, okrem toho trvácne. Sú prírodné s moderným dizajnom. Keď však príde ich čas, či už sa pokazia alebo zovšednejú, nezanechajú po sebe neželanú stopu záťaže.

Ukrýva sa v nich liečivá sila prírody. Pohľad na ne prináša relax a pokoj v duši. Kúsok prírody do vášho domova. Návrat späť k tradíciám. Nájdete tu jej elementy. Drevo. Kameň. Kov. Keramiku…

Veríme, že potešia aj Vás vo vašom kúsku sveta – domova!

Želáme Vám príjemné nakupovanie!

P. S.

Časť z príjmov za tento prírodný tovar bude každoročne venovaná na enviromentálne projekty a iniciatívy, ktoré pomáhajú najmä prírode na Slovensku.

about
smart
h82

Prečo si zakúpiť prírodný výrobok

BEZ ALERGÉNOV

Väčšina prírodných výrobkov nespôsobuje alergie. Pôsobí relaxačne a ich prítomnosť navodzuje príjemnú atmosféru. Drevo predčí umelú hmotu vďaka svojim antibakteriálnym účinkom (napríklad v kuchyni).

EKOLOGICKÝ

Výrobky prírodné alebo s vysokým podielom prírodných materiálov environmentálne nezaťažujú prostredie. Vrátia sa do prírody, s ktorou splynú, a tým pomáhajú zachovať jej prirodzenú rovnováhu.

RÝCHLE DODANIE

Výrobky máme na sklade. Z tohto dôvodu je naše dodanie rýchle. Nemusíte čakať 2 či 3 týždne, ale potešiť sa z produktov hneď.

Prinášame pohodu do vášho domova

Domov by mal byť útulný, čistý a zdravý. Mali by sme sa v ňom cítiť príjemne a pozitívne. Preto načerpajte spolu s nami tú úžasnú a silnú energiu z prírody.

„Všetky veci v prírode pôsobia ticho. Vznikajú a nič nevlastnia. Plnia svoju úlohu a nič nepožadujú. Všetky veci konajú svoje dielo. Keď dosiahnu svoj rozkvet, vracajú sa k svojmu pôvodu. Je to naplnenie osudu, večný zákon. A poznať zákon je múdrosť.“
Lao-c'
čínsky filozof