0
0,00
0
Športová jazda na eko spôsob

Absolvent Technickej univerzity vo Zvolene Michal Iždinský vypracoval počas štúdia svoju originálnu bakalársku prácu – projekt drevených bicyklov. Zrodil sa tak autorský projekt netradičného bicykla s dreveným rámom. Za podpory rodiny vznikol prvý prototyp. Jeho príprava trvala minimálne jeden rok.

V súčasnosti autor pokračuje vo výrobe bicyklov, ktoré prekvapivo okrem eko štýlu, sú tiež nositeľom športových atribútov, aké sa od bicykla pre športovú jazdu očakávajú. Môžete si napríklad zakúpiť drevený horský bicykel. Zaujímavosťou je, že značka Bikemi má svojho športového reprezentanta v cyklo súťažiach, ktorý jazdí v ťažkých terénoch a navyše sa umiestňuje na popredných priečkach. Drevený bicykel tak úspešne konkuruje ostatným. Neuveriteľné!

Kvalita na prvom mieste

Drevené rámy Bikemi sú duté a majú unikátny lankový systém. Na výrobu sa používa jaseňové drevo. Vďaka jeho vlastnostiam sú rámy odolné a pružné. Ich životnosť je porovnateľná s tradičnými materiálmi a samozrejme nezaťažujú životné prostredie.

Pri výrobe sa uplatňuje certifikácia ISO EN 4210. Vďaka čomu majú bicykle Bikemi overenú kvalitu a spĺňaju potrebné parametre bezpečnosti a odolnosti, takže kvalita jazdy je nespochybniteľne zaručená.

Prírodný materiál dostal unikátnu formu. Palec hore!

Zdroj: spracované podľa Startitup.sk, foto: Bikemi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *